Награђени

Драга децо, родитељи, библиотекари, учитељи и професори, окончан је финални ниво такмичења акције ЧИТАМ, ПА ШТА? 2017/2018

Победници овогодишњег такмичења су:

1. Јован Јовановић, 4. разред, ОШ “Свети Сава” и 2. Урош Недић, 4. разред, ОШ “Стефан Немања” – за оригиналан приступ теми.

3. Ема Зечевић, 4. разред, ОШ “Никола Тесла”,
4. Чарна Хаџипетровић, 4. разред, ОШ “Веселин Маслеша” и
5. Јана Краковић, 6. разред ОШ “Никола Тесла”.

Захваљујемо се свим учесницима овогодишњег такмичења ЧИТАМ, ПА ШТА.
Неки од вас су се пласирали више, неки мање успешно, али сви сте се засигурно обогатили читајући квалитетне
књиге о које су биле тема ваших писаних или цртаних радова.
Позивамо вас све да у петак 25. маја у 12.00 часова дођете у Одељење уметности Библиотеке града Београда
(Кнез Михаилова 56), да узмете дипломе које смо за све вас припремили, да погледате изложбу ваших одабраних радова и да се дружите са писцем Бранком Стевановићем.

 

___________________________________________

Драга децо, родитељи, библиотекари, учитељи и професори, окончан је други ниво такмичења акције ЧИТАМ, ПА ШТА. У завршни круг пласирало се доста ученика. Честитамо им од срца. Њихова имена су:

Други разред

1. Петар Булатовић, ОШ „Анта Богићевић“, Лозница
2. Давид Антонић, ОШ „Анта Богићевић“, Лозница
3. Јована Глиџић, ОШ „Стефан Немања“
4. Јоаким Драгутин, ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“
5. Сергеј Јовић, ОШ „Стефан Немања“, Ниш
6. Јана Лаништанин, ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“
7. Ања Мартиновић, ОШ „Свети Сава“, Младеновац

Трећи разред

1. Симонида Марковић, ОШ „Милорад Мића Марковић“, Мала Иванча
2. Сава Костадиновић, ОШ „НХ Синиша Николајевић“
3. Андреа Николић, ОШ „Коста Ђукић“
4. Катарина Јеремић, ОШ „Коста Ђукић“
5. Јања Јанковић, ОШ „Франце Прешерн“
6. Филип Здравковић, ОШ „Франце Прешерн“
7. Ђорђе Петровић, ОШ „Милорад Мића Марковић“, Мала Иванча
8. Емилија Петрица, ОШ „Франце Прешерн“
9. Татјана Томић, ОШ „Франце Прешерн“
10. Лара Јовановић, ОШ „Франце Прешерн“

Четврти разред

1. Урош Недић, ОШ „Стефан Немања“
2. Лена Лазовић, ОШ „Ђорђе Крстић“
3. Димитрије Петровић, ОШ „Јован Миодраговић“
4. Анђела Стојановић, ОШ „Милорад Мића Марковић“, Мала Иванча
5. Нина Орландић, ОШ „Свети Сава“
6. Јован Јовановић, ОШ „Свети Сава“
7. Марко Јелић, ОШ „НХ Синиша Николајевић“
8. Филип Ђукић, ОШ „Исидора Секулић“
9.Ема Зечевић, ОШ „Никола Тесла“
10. Лана Матејић, ОШ „Веселин Маслеша“
11. Чарна Хаџипетровић, ОШ „Веселин Маслеша“

Пети разред

1. Марко Симић, ОШ „Исидора Секулић“
2. Јана Лојовић, ОШ „Веселин Маслеша“
3. Кристина Вујановић, ОШ „Јелена Ћетковић“

Шести разред

1.Јулија Ђокић, ОШ „НХ Синиша Николајевић“
2. Јана Краковић, ОШ „Никола Тесла“
3. Катарина Бранковић, ОШ „Милорад Мића Марковић“, Мала Иванча

Седми разред

1. Ива Пајкић, ОШ „Никола Тесла“
2. Милена Милованкић, ОШ „14. октобар“, Барич

Осми разред

1. Милица Николић, ОШ „Милунка Савић“
2. Ђорђе Јоцић, ОШ „Исидора Секулић“
3. Мина Блажић, ОШ „Свети Сава“, Младеновац
Молимо све оне који читају још једну књигу, и о њој пишу или цртају, да своје радове пошаљу на адресу citampasta@citampasta.rs до 12. маја 2018. године. После тог датума наш жири ће заседати, прегледати све послате радове и прогласити два добитника главних награда (који ће тобити таблете) и још три добитника (који ће бити награђени поклон-књигама). Свима вама који сте до сада учествовали захваљујемо се и надамо се да ћемо се дружити и наредне године.
Ваша Библиотека града Београда

———————————————————

Први круг „Читам, па шта“ 2017/2018 такмичења – пласирани ученици:

 

2. разред

Ања Мартиновић, ОШ „Свети Сава“
Милош Мудреновић, ОШ „Синиша Николајевић“
Ања Милентијевић, ОШ „Живомир Савковић“
Јоаким Драгутиновић, ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“
Светлана Белић, ОШ „Посавски партизани“
Матеја Чокић, ОШ „Живомир Савковић“ Ковачевац
Лазар Чокић, ОШ „Живомир Савковић“ Ковачевац
Сергеј Јовић, ОШ „Стефан Немања“ Ниш
Тара Маричић, ОШ „Свети Сава“
Јана Лаништанин, ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“
Страхиња Јовановић, ОШ „Јован Миодраговић“
Никола Драшковић, ОШ „ Свети Кирило и Методије“
Огњен Пауновић, ОШ „Живомир Савковић“
Магдалена Микичић, ОШ „Живомир Савковић“ Ковачевац
Вукашин Баралић ,ОШ „Живомир Савковић“ , Ковачевац
Јован Поповић ,ОШ „Павле Поповић“
Јована Глиџић, ОШ „Стефан Немања“
Нађа Пајкић, ОШ „Никола Тесла“
Давид Антонић, ОШ „Анта Богићевић“, Лозница
Петар Булатовић, ОШ „ Анта Богићевић“, Лозница
Гаврило Бундало, ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“

3. разред

Дина Лазаревић, ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“
Петар Шушњар, ОШ „Свети Сава“
Теодор Којић, ОШ „Марија Бурсаћ“
Лара Јовановић, ОШ „Франце Прешерн“
Елена Јаковљевић, ОШ „Марија Бурсаћ
Анђелија Столић, ОШ „Марија Бурсаћ“
Катарина Јеремић, ОШ „Коста Ђукић“
Емилија Петрица, ОШ „ Франце Прешерн“
Михајло Главан, ОШ „Владислав Рибникар“
Нађа Маловић, ОШ „Јован Миодраговић“
Филип Здравковић, ОШ „ Франце Прешерн“
Тијана Томић ОШ „Франце Прешерн“
Урош Јевђенијевић, ОШ „ Живомир Савковић“ Ковачевац
Ања Драговић, ОШ „Радоје Домановић“
Сава Костадиновић, ОШ “НХ Синиша Николајевић”
Јања Јанковић, ОШ “Франце Прешерн”
Миа Петровић, ОШ “Мирослав Антић”
Тара Станимировић, ОШ “Стефан Немања”, Ниш
Лена Михајловић, ОШ “Стефан Немања”, Ниш
Вања Радосављевић, ОШ “Милунка Савић”
Симонида Марковић, ОШ “Милорад Мића Марковић”
Андреа Николић, ОШ “Коста Ђукић”
Магдалена Пејчић, ОШ “Коста Ђукић”
Анита Петровић, ОШ “Бора Лазић”
Ђорђе Петровић, ОШ “Милорад Мића Марковић”

4. разред

Теодора Ковачевић, ОШ „Мирослав Антић“
Филип Ђукић, ОШ „Исидора Секулић“
Урош Недић, ОШ „Стефан Немања“
Јован Јовановић, ОШ „Свети Сава“
Ема Зечевић, ОШ „Никола Тесла“
Чарна Хаџипетровић, ОШ „Веселин Маслеша“
Емилија Савић, „Павле Поповић“, Вранић
Нина Орландић, ОШ „Свети Сава“
Сара Поповић, ОШ „Павле Поповић“, Вранић
Анђела Стојановић, ОШ „Милорад Мића Милорадовић“, Мала Иванча
Димитрије Петровић, ОШ „Јован Миодраговић“
Теодора Граовац, ОШ “Светислав Голубовић Митраљета”
Драгана Крунић, ОШ “Светислав Голубовић Митраљета”
Кристина Скорупан, ОШ „Павле Поповић“
Лена Лазовић, ОШ „Ђорђе Крстић“
Ивана Вукашин, ОШ „Светислав Голубовић Митраљета”
Василије Лазаревић, ОШ „Свети Кирило и Методије“
Софија Дамњановић, ОШ „ Свети Сава“
Лана Матејић, ОШ „Веселин Маслеша“
Натали Марковић, ОШ „Свети Кирило и Методије“
Јана Живановић , ОШ „ Владимир Роловић“
Лазар Стаматовић, ОШ „ Владимир Роловић“
Милена Марковић, ОШ „Милунка Савић“
Марко Јелић, ОШ „НХ Синиша Николајевић“

5. разред

Кристина Вујановић, ОШ „Јелена Ћетковић“
Катарина Цуканић, ОШ „Синиша Николајевић“
Јана Лојовић, ОШ „ Веселин Маслеша“
Марко Симић, ОШ „Исидора Секулић“

6. разред

Катарина Бранковић, ОШ „Милорад Мића Бранковић“
Милица Поповић, ОШ „Павле Поповић“ Вранић
Јулија Ђокић, ОШ „Синиша Николајевић“
Јана Краковић, ОШ „Никола Тесла“

7. разред

Даница Бубало, ОШ „Веселин Маслеша“
Мина Церовић, ОШ „14. октобар“ Барич
Ива Пајкић, ОШ „Никола Тесла“
Милена Милованкић, ОШ „14. октобар“ Барич

8. разред

Ања Синђић, ОШ „Јован Ристић“
Мина Блажић, ОШ „Свети Сава“ Младеновац
Милица Николић, ОШ „Милунка Савић“
Ђорђе Јоцић, ОШ „Исидора Секулић“